Výkup nemovitostí při exekuci

Přímý výkup nemovitosti nabízíme klientům pouze v případě, že klient výslovně trvá na tom, že chce nemovitost odprodat i přesto, že tak tratí více peněz než při jiné variantě.

Na co si dát pozor při výkupu nemovitostí z exekuce

Pokud na vaši nemovitost bude uvalena exekuce, velmi pravděpodobně začnete od realitních kanceláří dostávat nabídky na výkup nemovitosti z exekuce.

 

Výkupy nemovitostí fungují v principu stejně jako autobazar, ale s jedním velkým rozdílem - na rozdíl od aut, je každá nemovitost jedinečná, nemovitostí se oproti automobilům prodává málo a tudíž je velice nesnadné správně určit cenu nemovitosti.

 

Bohužel ani ten nejzkušenější realitní makléř dnes nedokáže se 100% jistotou odhadnout reálnou tržní cenu nemovitosti. Při výkupu nemovitostí tedy dojde k tomu, že realitní kancelář přebere za klienta riziko správného určení ceny (když cenu odhadne špatně, může realitní kancelář prodělat). Toto riziko je tedy zakalkulováno v nabízené ceně a to znamená, že cena bude vždy nižší o nějakou rezervu oproti variantě, že klient nabídne prostřednictvím realitní kanceláře nemovitost do prodeje a počká na svého kupce. Stejně jako v autobazaru platí - peníze na ruku jsou menší než peníze z prodeje v komisi. U realit to platí dvojnásob, protože dům a byt se nekupuje každý den a každá nemovitost musí počkat na svého kupce.

 

V neposlední řadě, při přímém výkupu nemovitosti realitní kanceláří zaplatíte o jednu daň z převodu nemovitostí více (tj. zaplatíte 3 % navíc zbytečně), než když nemovitost (například reality Plzeňský kraj)prodáte přímo finálnímu kupci.

Využijte úvěr

Jsme přesvědčeni, že oproti výkupu nemovitosti je vždy výhodnější nabídnout nemovitost k prodeji a počkat na správného kupce. Tlačí-li vás čas (exekuce, splatnost úvěrů, atd.), na trhu lze nalézt dostatek překlenovacích úvěrů, které můžete použít a získat tak čas na výhodnější prodej vaší nemovitosti. Nabízíme vám Rychlý úvěr bez poplatků předem.