Zpětný leasing nemovitostí

Nabízíme řešení pro klienty, kteří nechtějí přijít o svou nemovitost proto, že se dočasně dostali do složité finanční situace.

Jak zpětný leasing funguje?

Vaši nemovitost odkoupíme až za 70 % tržní hodnoty a z výkupní ceny uhradíme veškeré vaše dluhy, navíc obdržíte část peněz v hotovosti. Nemovitost vám zpětně pronajmeme na dlouhodobý pronájem 3 až 5 let. Během této doby budete platit nájem ve výši 1 % měsíčně z výkupní ceny nemovitosti.

 

Tímto způsobem získáváte čas na vylepšení své finanční situace (případně po 4 letech budete vymazáni z registrů). Po uplynutí doby pronájmu (nebo kdykoliv během pronájmu) můžete nemovitost odkoupit zpět za pevně stanovenou cenu. Cena výkupu je stanovena dopředu a je stanovena tak, že vrátíte zpět peníze, které jste obdrželi jako výkupní cenu, uhradíte daně z převodu nemovitostí a sjednaný poplatek.

 

Vaše právo na zpětný odkup je zajištěno smlouvou o smlouvě budoucí a zároveň i předkupním právem zapsaným v katastru nemovitostí.

Podmínky zpětného leasingu

  • Dluhy nesmí přesahovat 60 % z tržní hodnoty nemovitosti.
  • Žadatel musí mít dostatečný příjem, který mu umožní platit dohodnutý nájem.

 

Pokud máte zájem o zpětný leasing, kontaktujte pozemkovou agenturu Reality Václav, která je specialistou na reality Plzeň.